U qëllua nga një automjet në lëvizje: Ja si është gjendja shëndetësore e 60-vjeçares

Si pasojë e të shtënave me armë zjarri në fshatin Ballagat të Lushnjes, ka mbetur e…

Zbardhet vendimi/ Kryebashkiaku i Kuçovës fshehu dënimin në Greqi, a do ta prekë ligji i dekriminalizmit Kreshnik Hajdarin?!

Kryetari i Bashkisë Kuçovë, Kreshnik Hajdari, rezulton i dënuar nga drejtësia greke për akuzën e “Kalimit…

Tragjike/ Vrau vajzën e vogël me plumb në gjoks, merret vendimi për 34-vjeçarin

Një burrë është shpallur fajtor për vrasjen e nëntëvjeçares Olivia Pratt-Korbel, në Liverpul të Britanisë së…

Nuk ndalet Serbia, vijon propagandën: ‘Shtëpia e Verdhë’ ishte vetëm ndalesë, trafikimi i organeve u krye në Fushë Krujë

Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë ka financiuar me mijëra euro një film-dokumentar i cili…

“Është mahnitëse të shohësh që kjo të ndodhë kaq shpejt”/ Shkrirja e madhe e akullit të Antarktidës do të sjell…

Shkrirja e shpejtë e akullit të Antarktidës po ngadalëson në mënyrë dramatike rrjedhën e ujit nëpër…

Nesër gati për plazh! Ja si do jetë moti në ditët në vijim dhe sa do kapërcejnë temperaturat

Moti në vend pritet të ketë përmirësime në ditët në vazhdim, pasi java ka nisur me…

Goditi me thikë bashkëshorten dhe tentoi t’i jap fund jetës, zbardhen detaje tronditëse nga ngjarja në Tepelenë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Telepenë, plagosjese…

Monedhat e huaja në krizë/ Këmbimi valutor për ditën e sotme, ja çfarë po ndodh me euron dhe dollarin

Sot më 30 mars 2023, dollari amerikan blihet me 104.2 lekë dhe shitet me 105.6 lekë.…

Vranë pamëshirshëm borxhliun dhe e fshehën kufomën në një zonë të largët për 1 milion lekë, Gjykata Tiranës merr vendimin e fundit për 3 të akuzuarit

Prokuroria e rrethit Tiranë, ka çuar për gjykim 3 të pandehur pasi akuzohen si autorët kryesor…

Parada planetare / Të gjithë sytë nga qielli, ndodh fenomeni i pazakontë këtë javë

Shikoni lart në fund të këtij muaji dhe mund të keni një pamje jashtëtokësore – nuk…