Ky është burri i Arnisa Këlliçit, protagonistes së ‘Netflix-it’ në drejtësinë shqiptare. Gjyqtarja shantazh kreut të ILD Artur Metanit

E konsideron shok mirëkuptues, e informon për ‘çdo avancë ndaj saj’ dhe është i pari që…

Bëma tjetër e Arnisa Këlliçit, vendosi përgjues në banjot e gjykatës, kolegëve u tha se i ka instaluar SPAK-u (pajisjet i bleu në TEG), disa gjyqtarë disa net pa gjumë

Roli i gjyqtares Arnisa Këlliçi, nën hetim për dy akuza, e pezulluar nga detyra dhe e…

Shtyu pa limit përballjen me “Vettingun” dhe fshehu incidentin e burrit,kallëzim penal për gjyqtaren Kolonja

Një kallëzim penal është përgatitur dhe dorëzuar në prokurori për gjyqtaren e Korçës, Luljeta Kolonja dhe…

Vrau me armë kolegun brenda komisariatit, Apeli ul me 5 vite dënimin e policit Ludjan Zaimi

Gjykata e Apelit ka dënuar me 30 vite burg Ludjan Zaimin, Policin që vrau me armën…

“Djali im nuk po bënte video për Tik Tok”/ Flet babai i të riut që humbi jetën në Itali: Kemi ndenjur 8 ditë pa gjumë

Babai i Lorenzo Pjetrushit, 18-vjeçarit shqiptar që vdiq në Itali, thotë se djali i tij nuk…

Vrau ish-oficerin e policisë 15 vite më parë, prokuroria i kërkon Britanisë ekstradimin e Donald Hoxhës

Prokuroria i kërkon Britanisë së Madhe të ekstradojë drejt Shqipërisë Donald Hoxhën, i cili dyshohet për…

Vrasje dhe shpërthime me eksploziv/ Ndalohet në Greqi i shumëkërkuari Ralf Feruku, miku i Alket Rizait

Policia greke ka vënë në pranga një shqiptar të shumëkërkuar për vrasje. Ralf Feruku, 48-vjeç nga…

“Zhdukja e Ervis Martinajt po zbehet”, gazetari : Policia ka identifikuar porositësin e vrasjes së Sinomatajt, dyshohet që…

Gazetari i kronikës së zezë, Sokol Bregu është shprehur sot se deklarimet e fundit publike të…

Grabitet argjendaria/ Hajduti i maskuar thyen xhamat dhe merr sendet me vlerë

Një grabitje ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin e Korçës,…

Vdes 31-vjeçarja tek “Spitali Amerikan” gjatë ndërhyrjes estetike, e operuan edhe pse kurohej nga kanceri (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin Amerikan pasi një 31-vjeçare ka ndërruar jetë pas…