S’lejuan askënd të hynte në dhomën e tij të gjumit”- Ceremonia e lamtumirës në heshtje e Mehmet Shehut, rrëfimi i të birit: Mbi dheun e qullur që mbuloi arkivolin u hodh një trëndafil

AFRIM IMAJ/ Varrimi do të bëhej të nesërmen, më 19 dhjetor. Do të na lejohej të dilnim…

Shifra të larta/ Kostoja buxhetore e mësimdhënies në shkollat publike 9-vjeçare, 785 euro për nxënës

Qeveria shpenzon nga taksat tona rreth 785 euro në vit për nxënës për shërbimin e arsimor…

Mafia shantazh prokurorit Ervin Karanxha, një person i bën padi: Jam babai i vajzës suaj. (Ja çfarë zbuloi analiza e ADN)

Segmete të krimit dhe korrupsionit kanë ushtruar një shantazh rrënthethës dhe çnjerëzor ndaj prokurorit të Tiranës,…

Lëkunden pozitat e Kreshnik Hajdarit të Kuçovës, kërkohet ndalimi i kandidimit më 14 maj; Ilirian Celibashi në test

Nga dokumentacioni i përcjellë, konkludohet se, subjekti nuk ka deklaruar informacionet që lidhen me hetimin dhe…

Shpërthen bombola e gazit në një pallat në Korçë, një i plagosur

Një bombol gazi ka shpërthyer në një pallat në Korçë, ndërsa raportohet për një të plagosur.…

Nënë e bijë mbetën të plagosura, flet mjeku: Lëndimet janë serioze, ja si paraqitet gjendja e tyre

Nënë e bijë, të cilat u plagosën me armë zjarri në rrugën “Besa-Besë”, në Fushë Kosovë…

Shembje dheu, rrugë të bllokuara dhe familje të evakuuara, moti i keq bën namin në këtë qytet shqiptar

Reshjet e shumta në Skënderaj të Kosovës kanë shkaktuar shembje  të dherave, rrugë të bllokuara dhe…

Tensionet Prishtinë-Beograd/ Analiza e DW: Dinamizohet dialogu Kosovë-Serbi me vizita të emisarëve

I ngarkuari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i dërguari i Shteteve të Bashkuara…

Arrestohet reperi i njohur shqiptar, zbardhen detajet (Emri)

Feronit Shabani është arrestuar mbrëmë në një nga pikat kufitare në Kosovë. Reperi Fero me vendim…

Liberalizimi i vizave për Kosovën, Ambasadori francez: E përkrahim, por ka disa çështje për t’u diskutuar

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, tha se Franca e mbështetë plotësisht liberalizimin e vizave…