Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare, interpelancë me ministren Ibrahimaj

Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare, ku në rendin e ditës parashikohet interpelanca me ministren e…

Ndryshime të forta klimatike në vend/ Parashikimi i motit për ditën e enjte, ja sa do të shkojnë temperaturat

Temperaturat në mëngjes dhe në mbrëmje do të vijojnë të jenë të ulëta dhe për ditën…

Çfarë dyshohet? Nisin hetimet për vdekjen e spanjollit në Divjakë

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë ka regjistruar procedimin penal nr. 146, të vitit…

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme ‘kolosale’ në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Dhe vetëm pse na ndajnë pak ditë nga ‘Plakat e Prillit’, legjendat e motçme, si duket çdo…

Kodi Zgjedhor ndalon rritje pagash e pensionesh 4 muaj para zgjedhjeve, Rama shkel rëndë ligjin elektoral. U jep pensionistëve 5 mijë lekë në prag 14 majit, premtime edhe për administratën

Kryeministri Rama shkel Kodin Zgjedhor. 50 ditë para zgjedhjeve qeveria vendos tu japë 5 mijë lekë…

Rama hap thesin një muaj para zgjedhjeve, jep 5 mijë lekë për pensionistët dhe premton rritje të pagës mesatare

Kryeministri Edi Rama vetëm një muaj para zgjedhjeve lokale të 14 majit premtoi rritje të pagës…

Dëgjesa për Avokatin e Popullit, kandidati Jaupi: E njoh ‘diagnozën’, i gatshëm të jap ‘kurim’! Marrëdhënia me ndërkombëtarët, e rëndësishme

Është zhvilluar këtë të mërkurë dëgjesa me kandidatët për Avokatin e Popullit. Kandidati Alket Jaupi, në…

Kiara Tito publikon foton me Luizin dhe jep mesazhin “e koduar” per Top Channel!

Kiara Tito tashmë mbështet nga jashtë shtëpisë së “Big Brother Vip Albania”, Luizin. Me postime të…

Sulmet ndaj medias/ Berisha: Kur kryeministri u vendos tritol, bandat guxojnë dhe godasin me breshëri ndaj tyre!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë ditën e djeshme në prezantimin e kandidatit të koalicionit “Bashkë…

“Nuk hyj në garë, s’kam dorëzuar dokumentacion në KQZ”/ Alibeajt i ikën një tjetër kandidat

Pas Gjergji Gjatës në Korçë, një tjetër kandidat për kryetar bashkie është tërhequr nga gara për…