Qeveria paguan 4 ndërtues 22 milion euro, shëndetësisë i jep vetëm 25 milion

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, e konsideron të pamjaftueshme dhe jo transparente paketën mbështetëse të qeverisë…

Shërohet personi i tretë nga koronavirusi në Shqipëri

Është shëruar edhe një person tjetër i cili ishte i prekur nga koronavirusi në Shqipëri, duke…

“Babë e bir pritet të lënë spitalin”, pacienti zero drejt shërimit nga koronavirusi, ministrja Manastirliu zbulon detajet

Një tjetër lajm i mirë në lidhje me pacientët e infektuar me COVID 19 është dhënë…

Shujtat në kryeqytet sot nuk u shpërndan, Ahmeti tregon shkakun

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se sot nuk janë shpërndarë shujtat për personat në…

Ndryshon moti nesër pasdite

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat e motit për ditën e nesërme. Sipas IHK-së,…

Futen në karantinë 5 punonjës shëndetësorë të Spitalit të Gjakovës, përfshirë edhe mjekë

Ka rezultuar të jetë e prekur me COVID-19, një tjetër infermiere e Spitalit Rajonal të Gjakovës.…

Inspektorati në Drenas sigurohet për zbatimin e masave të reja

Inspektorati i Komunës së Drenasit ka dalë në terren për të inspektuar bizneset në zbatim të…

Po vazhdon dezinfektimi i hapësirave publike në Malishevë

Në kuadër të zbatimit të masave për parandalimin e pandemisë COVID-19, në Komunën e Malishevës, është…

Nga nesër ndalohet frekuentimi në Shalë të Bajgorës

Në vazhdën e masave parandaluese në mbrojtje të virusit COVID-19, kryetari i komunës, të gjithë qytetarët…

Në izolim të plotë fshati Bibaj i Ferizajt !

Katër raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në Kosovë, duke bërë që numri i të…