36 vite nga goli i Sokol Kushtës kundër Barcelonës në Vlorë, ish-sulmuesi rikujton momentin emocionues

Kanë kaluar 36 vite kur Sokol Kushta i dhuroi fitoren Flamurtarit kundër Barcelonës në Ligën e Europës.Dhe kush nuk e mban mend golin e shënuar në Vlorë? Ai u hodh sipër në zonë dhe gjuajti me kokë topin duke shkundur rrjetën e Zubizarretës. Goli i shënuar në minutën e 15′ ndezi stadiumin dhe shtangu ekipin blaugrana në pamundësi për të reaguar.

Ai moment është rikujtuar nga vetë ish-sulmuesi përmes një postimi në rrjetin e tij social Instagram. Kushta ka publikuar videon me mbishkrimin: “Mbas shumë vitesh, kjo ishte dhurata e mikut tim Defrim Methasani për mua…Goli i fitores kundër Barcelonës në vitin 1987 në Vlorë”.