Gjykata vendosi masën ‘arrest me burg’ për ish-drejtorin e burgut të Fushë-Krujës për dhunë në familje, bashkëshortja tërheq akuzat

Durim Toska, ish-drejtori i burgut të Fushë-Krujës është njohur sot me masën e sigurisë. Gjykata ka…

“Ai ishte gjithmonë xheloz për mua”, llari Blazi thyen heshtjen për tradhëtinë e Françesko Totit dhe ndarjen e tyre

Modelja dhe prezantuesja italiane Ilari Blazi ka zbuluar “të vërtetën e saj” në një program televiziv për ndarjen e saj me Françesko…

Gati të shkarkohej përpara disa javësh, Roma merr vendimin final për Zhoze Murinjon

Zhoze Murinjo rrezikonte shkarkimin përpara disa javësh nga Roma, me klubin që nuk dukej i kënaqur…

Vjedhje, kalim i kufirit në mënyrë të paligjshme dhe thyerje e masës së sigurisë, tre të arrestuar në Fier (Emri)

Arrestohen tre shtetas në Fier, në kuadër të operacionit “Sundimi i ligjit”. Policia bën me dije…

Mediat belge publikojnë emrat e 20 lordëve të kokainës që janë në kërkim, mes tyre edhe shqiptarë. Kush janë ata

Mediat blege kanë publikuar së fundmi emrat dhe pseudonimet e 20 lordëve të kokainës që kërkohen…

Emigrimi i studentëve bëhet kronik, 100% e të ikurve shumë të kënaqur

Shqipëria është shndërruar në një laborator të emigracionit kronik, i cili vijon në përmasa të mëdha…

Zgjedhja e prokurorëve të SPAK, ja kur do të intervistohen kandidatët nga KLP dhe OPDAT

Në vijim të procesit të vlerësimit të kandidatëve për prokuror në Prokurorinë e Posaçme kundër Korrupsionit…

Goditi me sende të forta një 64-vjeçar, pranga autorit në Pukë

Një 51-vjeçar është arrestuar paraditen e sotme në Pukë, pasi ka goditur me sende të forta…

Në kërkim të trafikantëve të armëve dhe të lëndëve narkotike, Policia e Shtetit pjesë e aksionit ndërkombëtar, 566 të arrestuar, sekuestrohet 1 ton drogë

Policia e Shtetit është bërë pjesë e operacionit ndërkombëtar EMPACT JAD 2023, mes datave 13 deri…

Shkak u bë një kanal, zbardhen detajet nga krimi i rëndë në Kamzë, i moshuari zbrazi armën në drejtim të dy fqinjëve (Emrat)

Një kanal në afërsi të banesës, mësohet të ketë qenë motivi i përplasjes mes fqinjëve Maliq…