Ky është burri i Arnisa Këlliçit, protagonistes së ‘Netflix-it’ në drejtësinë shqiptare. Gjyqtarja shantazh kreut të ILD Artur Metanit

E konsideron shok mirëkuptues, e informon për ‘çdo avancë ndaj saj’ dhe është i pari që…

Shtyu pa limit përballjen me “Vettingun” dhe fshehu incidentin e burrit,kallëzim penal për gjyqtaren Kolonja

Një kallëzim penal është përgatitur dhe dorëzuar në prokurori për gjyqtaren e Korçës, Luljeta Kolonja dhe…

Përgimet e drejtorit të ujsjellsit fundosin kryetarin e bashkisë Kuçovë/ Hajdari ka shitur materilaet e ndërtimit të dhëna nga fondi Shqiptar i Zhvillimit… “Ore Kupton ti që Aty po bëhet nami?

Ditën ne djeshme publikuam mesazhet që implikojnë Krytarin e  Bashkisë Kuçovë Kreshnik Hajdari , i cili…

Përgjimet/ Publikohen mesazhet që implikojë kryetrain e Bashkisë Kuçovë Kreshnik Hajdari “Drejtoria e shërbimit, çerdhe korrupsioni”

Pak kohë më parë është denoncuar në SPAK afera korruptive e kryer nga Krytari i Bashkisë…

“SPAK” arrestoi Olti Bistrin e shefin e operacionales së Policisë së Shetit/ A do ta arrestojnë trafikantin Astrit Sallakun me detyrë ish shef i trafiqeve Gjirokastër?

Oltion Bistri i arrestuar ditën e djeshme nga Policia e Shtetit dhe SPAK pak ditë më…

A do ta arrestojnë Altin Dumani Oligarkun Gent Sanxhaku? Pastron paratë e gjyqtarëve dhe prokurorëve të Durrësit…..

Po bëhet dekada që organizatat ndërkombëtare flasin për korrupsionin në sistemin e drejtësisë  në Shqipëri,  por…

Vjen denoncimi i parë për gjobvënësin me detyrë shef i “AMP” Sarandë/ Vaso Kalluci mer 20% në cdo parcelë të mbiellë me kanabis në zonat e Gjirokastrës dhe Sarandës

Unë që po denoncoj jam një officer policie në komisariatin Sarandë Vaso Kalluci ka mar pjese…

Vasil Kalluci shefi i “AMP” Gjirokastër-Sarandë nga sigurims shteti, i përfshirë në korrupsion dhe në trafikun e drogës

Vasil Kalluci është shefi i “AMP” dhe ka nën nën mbikqyrje “DVP” Gjirokastër dhe njëkohësisht edhe…

Skandal: Drejtori i “AMP” Vlorë- Sarandë, agjent i shërbimeve sekrete Izraelite/ Vilson Dine i mbytur në korrupsion, i përfshirë në trafikun e drogës, a do ta hetojnë mikja e tij e vjetër Aida Hajna

Çudirat me policinë e Çuçit nuk kanë të sosur, punonjës policie të mbytur në korrupsion, të…

Drejtori i Çuçit Adrian Koni, ktheu institucionin në çerdhe krimi dhe orgjie/ Vodhi miliona euro a do ta arrestoj SPAK ?

Mafia shetërore padyshim ka pllakosur mbi çdo qelizë të shtetit.  Policia e Çuçit shpesh herë i…