Simptomat e kolesterolit të lartë: 5 shenja paralajmëruese që shfaqen në sy, këmbë dhe gjuhë

A e dini se këmbët, sytë dhe gjuha mund t’ju japin shenja kur niveli juaj i…

E dinit? Ky është zakon i thjeshtë që mund të ndryshojë jetën tuaj

Nëse zgjoheni në mëngjes dhe gjëja e parë që bëni është të pini kafe, atëherë duhet…

Keni dëgjuar për vlerat ushqyese të farave chia?! Me siguri pasi t’i lexoni do filloni t’i konsumoni patjetër

Të gjithë e kemi atë shoqen që mbron atë ‘tezën’ gjithmonë sesi farat chia ia kanë…

Bëni kujdes! Nëse dëshironi të mbroni zemrën tuaj, nuk duhet të hani kurrë këto gjashtë ushqime

Shëndeti i zemrës është një nga parametrat më të rëndësishëm të mirëqenies, veçanërisht në një epokë…

Mit apo e vërtetë, a tërheqin fatin e keq macet e zeza?

Të gjithë keni dëgjuar se duhet të kaloni rrugën nëse shihni një mace të zezë duhet…

Sa dëm i shkaktoni trupit kur nuk hani mëngjes? Ja çfarë duhet të konsumoni

Mos e lini mëngjesin pa ngrënë është këshilla e përjetëshme e nënave dhe gjysheve.Shpesh konsiderohet si…

Përfitimet shëndetësore të hurmave të Arabisë/ Ekspertët zbulojnë si ndikojnë në organizëm

Përfitimet shëndetësore të hurmave përfshijnë largimin e kapsllëkut, përmirësimin e çrregullimeve të zorrëve, përmirësimin e shëndetit…

Si t’i rezistoni dëshirës për ëmbëlsira

Shumë njerëz në asnjë mënyrë nuk mund t’i rezistojnë ëmbëlsirave mirëpo, përmes këtyre këshillave mund ta…

E keni ditur gabim, nuk do ta besoni por këto janë ushqimet që nuk duhet t’i konsumoni në mëngjes pasi iu shkatërrojnë rëndë organizmin

Dita e mirë duket që në mëngjes. Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe…

Cila është lidhja mes kafeinës dhe dhimbjes së kokës?!

Kafeina është një përbërje magjepsëse. Për njerëzit që e konsumojnë rregullisht, mungesa e saj mund të…