E kërkonte Çelsi për të zëvendësuar Brojën, Benzema vendos se ku do të luajë

Karim Benzema ka qenë një nga protagonistët e kësaj merkatoje janari, me sulmuesin francez që shprehu…

Vrau me armë kolegun brenda komisariatit, Apeli ul me 5 vite dënimin e policit Ludjan Zaimi

Gjykata e Apelit ka dënuar me 30 vite burg Ludjan Zaimin, Policin që vrau me armën…

“Djali im nuk po bënte video për Tik Tok”/ Flet babai i të riut që humbi jetën në Itali: Kemi ndenjur 8 ditë pa gjumë

Babai i Lorenzo Pjetrushit, 18-vjeçarit shqiptar që vdiq në Itali, thotë se djali i tij nuk…

Vrau ish-oficerin e policisë 15 vite më parë, prokuroria i kërkon Britanisë ekstradimin e Donald Hoxhës

Prokuroria i kërkon Britanisë së Madhe të ekstradojë drejt Shqipërisë Donald Hoxhën, i cili dyshohet për…

Supersfida Inter-Juventus pritet të ndez Italinë në fundjavë, zbulohet arbitri kryesor dhe asistentët e tij

Fabio Mareska do të jetë arbitri kryesor i supersfidës Inter-Juventus, që luhet këtë të dielë në…

Hidhet shorti i Kupës së Shqipërisë, njihuni me përballjet në fazën çerekfinale

Është hedhur shorti i fazës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Goglat kanë vënë përballë njëra tjetrës…

Vrasje dhe shpërthime me eksploziv/ Ndalohet në Greqi i shumëkërkuari Ralf Feruku, miku i Alket Rizait

Policia greke ka vënë në pranga një shqiptar të shumëkërkuar për vrasje. Ralf Feruku, 48-vjeç nga…

“Zhdukja e Ervis Martinajt po zbehet”, gazetari : Policia ka identifikuar porositësin e vrasjes së Sinomatajt, dyshohet që…

Gazetari i kronikës së zezë, Sokol Bregu është shprehur sot se deklarimet e fundit publike të…

Arrihet akordi mes klubeve në Seria A, Marash Kumbulla i bashkohet shokut të Kombëtares kuqezi

Mbrojtësi i Kombëtares, Marash Kumbulla do të jetë lojtar i Sasuolos. Lajmi bëhet i ditur nga…

Vrau dhe murosi shqiptaren në Spanjë/ Italiani letër gjykatës, rrëfen krimin e vrasjes së Paulës: Nuk e vrava unë Siborën

Italiani, Marco Romeo i cili dyshohet për vrasjen e shqiptares dhe një gruaje tjetër i ka…