Tragjike/ Vrau vajzën e vogël me plumb në gjoks, merret vendimi për 34-vjeçarin

Një burrë është shpallur fajtor për vrasjen e nëntëvjeçares Olivia Pratt-Korbel, në Liverpul të Britanisë së…

“Është mahnitëse të shohësh që kjo të ndodhë kaq shpejt”/ Shkrirja e madhe e akullit të Antarktidës do të sjell…

Shkrirja e shpejtë e akullit të Antarktidës po ngadalëson në mënyrë dramatike rrjedhën e ujit nëpër…

Parada planetare / Të gjithë sytë nga qielli, ndodh fenomeni i pazakontë këtë javë

Shikoni lart në fund të këtij muaji dhe mund të keni një pamje jashtëtokësore – nuk…

Presidenti i Malit të Zi zbulon planin e frikshëm të Rusisë për Ballkanin: Ja çfarë po përpiqet të bëjë Serbia

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç deklaroi se agresioni rus kundër Ukrainës ka pasoja të…

Anëtarësimi në NATO/ Nuk përmbahet Rusia, kërcënon Suedinë e Finlandën, çfarë pritet të ndodhë

Ministria e Jashtme i cilësoi komentet e ambasadorit si “përpjekje për ndërhyrje”. Së bashku me Finlandën…

Ngjarje horror/ 76-vjeçari “mumifikoi” trupin e nënës së tij dhe e mbajti në një divan para televizorit për 13 vjet, arsyeja…

Një ngjarje horror ka ndodhur në Poloni, ku një 76 vjeçar e mori kufomën e nënës…

E frikshme/ 40 emigrantë digjen brenda qendrës së pritjes, rojet nuk i hapën derën!

Videoja që tregon ambientet e brendshme të qendrës së emigracionit në Meksikë ku u dogjën 40…

“Kuba e Evropës” rrezikon të hedhë në erë të gjithë kontinentin, ja dy lëvizjet e fundit Vladimir Putinit që po alarmojnë botën, rrezikohet të përsëritet skenari i 1962

E ngecur, më e dobët se kurrë në front në një luftë të përgjakshme që fillimisht…

Anëtarësimi i Finlandës në NATO, Hungaria merr vendimin, ja çfarë pritet

Parlamenti i Hungarisë ratifikoi të hënën aplikimit për anëtarësim e Finlandës në NATO. Por, ende nuk…

Armët bërthamore në Bjellorusi, NATO dënon ashpër Rusinë dhe lëshon paralajmërimin: Retorikë e rrezikshme

NATO kritikon Rusinë, për atë që e quajti “retorikë e rrezikshme bërthamore”, pasi presidenti  Putin njoftoi…