SHBA, Florida ndalon mediat sociale për moshat nën 16 vjeç

Shteti i Floridas po përgatitet të nisë një ”goditje” në mediat sociale. Ky shtet ka miratuar…

Vrau dhe murosi shqiptaren në Spanjë/ Italiani letër gjykatës, rrëfen krimin e vrasjes së Paulës: Nuk e vrava unë Siborën

Italiani, Marco Romeo i cili dyshohet për vrasjen e shqiptares dhe një gruaje tjetër i ka…

Parisi në “rrethim”, bujqit ngrihen në protestë dhe “blindojnë” me traktorë kryeqytetin francez

Bujqit francezë e kanë rrethuar të hënën Parisin duke i vendosur traktorët si barrikadë dhe duke…

Zgjedhjet presidencialet në Rusi, Vladimir Putin regjistrohet zyrtarisht si kandidat

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Rusi ka regjistruar presidentin aktual, Vladimir Putin, si kandidat për zgjedhjet…

Sulmi vdekjeprurës me dron, SHBA po shqyrton nisjen e një operacioni të fshehtë kundër Iranit, skenarët e kundërpërgjigjes së Uashingtonit

SHBA po shqyrton  disa opsione për t’iu përgjigjur sulmit në bazën e tyre në Lindjen e…

Aksidenti tragjik me 16 të vdekur në Shkup, 39 vite burg për të akuzuarit

Gjykata Penale e Shkupit ka dënuar të enjten me 39 vjet burgim, gjashtë personat e akuzuar…

Vetmia, një “vrasëse” më e rrezikshme sesa mbipesha

Obeziteti është bërë një shqetësim i madh për shëndetin publik, duke prekur më shumë se një…

Pas pandemisë në Shqipëri! Rreth 2 mijë pensionistë italianë zgjodhën Durrësin për të jetuar: Kursejmë 25 mijë euro në vit

Mirë se vini në Shqipëri, kjo është parajsa e pensionistëve italianë”. Kështu e nis artikullin e…

Kandidaturat kryesore të çmimeve ”Oscar”

Çmimet e 96-ta të Akademisë, që do të shpallen më 10 mars, janë rikthyer për të…

“Fantazma” e Prigozhin endet akoma korridoreve të Kremlinit

Vdekja e tij ishte mjaftueshëm tronditëse, por edhe teoritë konspirative pas ngjarjes së mistershme, nuk janë…