Tre vibratorë, kanjak 5 mijë euro dhe verëra të shtrenja, ja çfarë gjeti BKH-ja në vilën e Arben Ahmetaj që i dha Klod Zoto

Përfaqësuesit e SPAK dhe BKH-së zbarkuan dje për kontroll në tre nga vilat e Arben Ahmetajt…

Skandal: Policia Sarandë mori 10 mijë euro/ Ja si e lejon ndërtimin pa leje në mes të qytetit

Ka rreth 20 ditë që në Sarandë vijojnë pa mas ndërtimet pa leje. Në foton e…

Ku janë pllakat lëvizëse tektonike të Tokës? Ja harta dhe gjithçka që duhet të dini rreth tyre (Foto)

Më 6 dhe 7 shkurt, juglindja e Turqisë dhe veriperëndimi i Sirisë janë goditur nga tërmete…

Dashnorja e McGonigal implikon Taulant Ballën: Dha tufa me dollarë për të fabrikuar prova kundër PD-së për lobimin me para ruse (deputeti kallëzim të rremë, shantazhoi prokurorët)

Dashnorja e McGonigal implikon Taulant Ballën: Dha tufa me dollarë për të fabrikuar prova kundër PD-së…

Pse zgjoheni të lodhur dhe çfarë të bëni? Pesë arsyet pse nuk pushoni mjaftueshëm dhe zgjidhjet që japin ekspertët

Nuk ka zhgënjim më të madh se të zgjohemi në mëngjes më të lodhur se një…

Si u prek Shqipëria nga “Depresioni i Madh” në vitet ‘30

Kriza ekonomike botërore e njohur si “Depresioni i Madh” filloi në tetor të vitit 1929 me…

6 këshillat që shkruheshin në pasaportat shqiptare të viteve 30

Gjashtë këshilla tepër të vlefshme nga koha e Mbretërisë së Ahmet Zogut shkruheshin në kapakun e…

Elon Musk vijon “të tmerrojë” punonjësit/ Paralajmëron ditë të vështira në vijim, urdhëron që askush të mos punojë në distancë

Elon Musk sinjalizoi kthimin në zyrë dhe përfundimin e telekomunikimit për punonjësit e Twitter, madje duke…

Tendencat e pantallonave për vjeshtë-dimër 2022/23, stilet që bien në sy për sezonin

Si çdo vit, në fillim të sezonit, të gjithë mbledhim tendencat që bien në sy për…

Japonezët nuk bëjnë kurrë telefonata në transportin publik, kjo është arsyeja

Ata që vizitojnë për herë të parë Japoninë, hasin një tronditje kulturore, veçanërisht kur bëhet fjalë…