Biden përballet me një skandal të madh të politikës së jashtme, por kur do ta vënë re republikanët e Kongresit?

Nga John Schindler Tani që republikanët kanë një kontroll të ngushtë të Dhomës së Përfaqësuesve, GOP…

Magazineri i drogës Ermir Gërxhani shef komisariati në Kuçovë, ‘karriera’ si roje te Salillari, si i vodhi Ervin Hysaj 600 kg kanabis kur ishte shef i komisariatit në Përmet, shkarkimi si roje droge dhe rikthimi nga dora e oligarkut

Nëse disa drejtues policie u skeduan nga SHÇBA dhe SHISH si garantues të kultivimit të kanabisit…

Nëse disa drejtues policie u skeduan nga SHÇBA dhe SHISH si garantues të kultivimit të kanabisit…

Pak kohë më parë është publikuar skandali i aplikacionit “Aktivisti” të Edi Ramës i cili përfshin një pjesë të zyrtarëve më të lartë të sistemit të drejtësisë. Lista e aplikacionit “Aktivisti”, nuk është gjë tjetër por emrat e patronazhistëve të partisë socialiste.

Sistemi elektronik është krijuar nga socialistët, me qëllim shpërndarjen dhe komentet pozitive në rrjete sociale për…

SPAK dyshime se tritoli i kumbarit të Bashës (Fatmir Kuçi) hodhi në erë shtëpinë e Talo Çelës. Kërkesë kompanisë “Victoria Invest”: A përdorni eksploziv gjatë punimeve tuaja?

Prokuroria e Posaçme i ka kërkuar kompanisë së ndërtimit “Victoria Invest” të dhëna për personin e…

Babai i Thaçit tregon për takimin me të birin në Hagë: Hashimi ka humbur shumë, ja meraku që kam

Haxhi Thaçi, babai i ish-Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka folur rreth takimit me ish-presidentin në…

Mandi i Nishtullës arrestohet me drogë në Durrës, babai i 9 fëmijëve i pandehur

Këngëtari Mandi Nishtulla është marrë i pandehur nga Prokuroria e Durrësit pasi është arrestuar me lëndë…

I tradhtoi teknologjia, si ‘zbërthyen’ francezët aplikacionin ‘Sky’ dhe morën përgjimet e Plaurent Dervishajt dhe grupit të tij pas atentatit ndaj Arjan Ndojit

Zbulohen të tjera detaje nga dosja hetimore në lidhje me atentatin e dështuar ndaj ish-prokurorit Arjan…

Vazhdon Skandali me FBi Cfare Po ndodh?

Një tjetër media e njohur amerikane, i ka kushtuar një shkrim ish-agjentit të FBI-së, Charls McGonigal,…

Dosja e FBI / Pëllumb Salillari i dha 5 milionë USD McGonigal për ta shpëtuar nga lista e zezë e SHBA-ve. Oligarku akuzohet për korruptim të drejtësisë dhe qeverisë, krime mjedisore dhe pastrim parash

John Schindler, ish-analist i inteligjencës dhe oficer kundërzbulimit të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë në SHBA, shkruan…