Ky është burri i Arnisa Këlliçit, protagonistes së ‘Netflix-it’ në drejtësinë shqiptare. Gjyqtarja shantazh kreut të ILD Artur Metanit

E konsideron shok mirëkuptues, e informon për ‘çdo avancë ndaj saj’ dhe është i pari që…

Bëma tjetër e Arnisa Këlliçit, vendosi përgjues në banjot e gjykatës, kolegëve u tha se i ka instaluar SPAK-u (pajisjet i bleu në TEG), disa gjyqtarë disa net pa gjumë

Roli i gjyqtares Arnisa Këlliçi, nën hetim për dy akuza, e pezulluar nga detyra dhe e…

Shtyu pa limit përballjen me “Vettingun” dhe fshehu incidentin e burrit,kallëzim penal për gjyqtaren Kolonja

Një kallëzim penal është përgatitur dhe dorëzuar në prokurori për gjyqtaren e Korçës, Luljeta Kolonja dhe…

Si e favorizoi djalin e Luiza Xhuvanit prokurori i Gjirokastrës Julian Çafka/ Kostandin Xhuvani u akuzua për një konflikt me armë dhe u la i lirë

Në vitin 2015, gjykata e Tiranës dënon me 35 vite burg Konstandin Xhuvanin djalin e Luiza…

Një tjetër kryebashkiak i “Rilindjes” në “SPAK”, Llangozi: Kallëzohet penalisht Adriatik Mema i Skraparit!

Avokati Arben Llangozi ka bërë me dije se kryetari i bashkisë Skrapar Adriatik Mema është kallëzuar…

Qyno e Lapsi, dy “dekorata” ndërkombëtare për të frenuar abuzimin e SPAK me median

Nga Boldnews.al Brenda një kohe të shkurtër, Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) merr dy dekorata fshikulluese…

Stop/ Për Gines, prokurori shqyrton dhe mbyll hetimin ndaj babait të tij

https://youtu.be/pxwvVKnl0RA Disa herë kemi investiguar denoncimet e qytetarëve ndaj ish-drejtuesit të prokurorisë Gjirokastër, Julian Çafka. Prokurori…

Njihuni me drejtorin e policisë Elbasan Ilir Proda/ Matrapazi nga Saranda i lidhur me trafikun e drogës

Drejtori i Policisë Elbasan Ilir Proda i lidhur me grupet kriminale, ai e favorizon mafjen e…

Pse prokurori i “SPAK” Dritan Prençi po favorizon kryetarin e bashkisë Kuçovë Kreshnik Hajdari?

Avokati Arben Llangozi ka folur lidhur me akuzat e SPAK ndaj ish-kryeministrit Berisha, ku sipas tij…

Video:“Çifti i ri PS-Veting” Artan Lame dhe Valbona Sanxhaktrari shëtitje “dorë për dore” nga Liqeni i Farkës

Skandale të njëpasnjëshme kanë ndodhur në veting. Kemi publikuar herë pas here raste skandalesh, korrupsioni, paaftësisht…