KOSOVA

S’lejuan askënd të hynte në dhomën e tij të gjumit”- Ceremonia e lamtumirës në heshtje e Mehmet Shehut, rrëfimi i të birit: Mbi dheun e qullur që mbuloi arkivolin u hodh një trëndafil

AFRIM IMAJ/ Varrimi do të bëhej të nesërmen, më 19 dhjetor. Do të na lejohej të dilnim nga shtëpia vetëm për varrim, sepse, qysh prej 24 orësh, gjendeshim në arrest shtëpie,…

VETING

Ky është burri i Arnisa Këlliçit, protagonistes së ‘Netflix-it’ në drejtësinë shqiptare. Gjyqtarja shantazh kreut të ILD Artur Metanit

E konsideron shok mirëkuptues, e informon për ‘çdo avancë ndaj saj’ dhe është i pari që i ka sugjeruar të denoncojë menjëherë letrën e kërcënimit me jetë, letër e cila…