A do të dënohet ish-presidenti Donald Trump?

Edhe pse Demokratët tani mbajnë shumicën në Senat, ata kanë nevojë për mbështetjen e të paktën 17 Republikanëve në mënyrë që Trump të dënojnë, sepse kërkohet një votim i dy të tretave.

Por senatori Roger Wicker, një Republikan i Misisipit, i tha CNN të Premten se: “Shanset për të marrë një dënim janë praktikisht zero.”

Trump do të jetë ish-presidenti i parë amerikan që do të gjykohet nga Senati. Asnjë president nuk është dënuar ndonjëherë në procedura të tilla, pavarësisht nëse shpallet fajtor apo jo, raporton BBC.

Të Premten, Z. Trump u afrua nga një reporter nga Washington Examiner në Klubin e tij Ndërkombëtar të Golfit në Trump në West Palm Beach, Florida.

Ditën e djeshme ish-presidenti u pyet nga një gazetar në lidhje me planet e tij të ardhshme. “Ne do të bëjmë diçka, por jo akoma,” duke hedhur spekulime dhe hije dyshimi në lidhje më planet e tij të ardhshme.

AktualishtTrump është duke banuar pesë milje larg klubit e tij të golfit, të cilin ai e quan “Shtëpia e Bardhë e Dimrit”./ Përshtatur nga INFRONT. ORG