Al Bano sërish gjysh, Romina Carrisi shtatzënë? Vajza e këngëtarit tregon forma të dyshimta

Romina Carrisi shtatzënë? Al Bano, 80 vjeç dhe Romina Power mund të bëhen gjyshër për herë të katërt, sipas revistës së përjavshme “Diva e donna” e cila fotografoi vajzën e tyre më të vogël duke ecur me partnerin e saj Stefano Rastelli, ndërsa tregonte forma të dyshimta. Romina Carrisi përkëdhel butësisht barkun në pamjet e paparacëve dhe kush e di, së shpejti mund të ketë një fëmijë.

Sipas thashethemeve të raportuara nga “Diva e donna” Romina Carrisi, e përjetësuar së fundmi nudo pranë shtatores së gjyshes, është shtatzënë me fëmijën e saj të parë me partnerin e saj Stefano Rastelli, regjisor 53-vjeçar. Vajza më e vogël e Al Bano dhe Romina Power, e cila është 13 vjet më e vogël se i dashuri i saj, shfaq një bark të dyshimtë dhe prek me dorë barkun për të nënvizuar vëmendjen dhe mbrojtjen ndaj formave të reja. Të dy u fotografuan në Trastevere gjatë një pasdite bisede dhe bashkëpunimi. Këngëtarja megjithatë frenon dhe thotë: “Do të isha shumë e lumtur, por me sa di unë nuk ka fëmijë rrugës”. Al Bano dhe Romina Power kanë 3 nipër e mbesa, nga Cristel dhe bashkëshorti i saj Davor Luksic.
Romina Carrisi ka më shumë se një vit që është në çift me Stefano Rastellin. Të dy e jetuan lidhjen e tyre në mënyrë shumë diskrete, por verën e kaluar ata dolën hapur në rrjetet sociale. Ai tashmë ka dy vajza. Prezantimet familjare do të ishin bërë gjatë ditëlindjes së Rominës. Al Bano në lidhje me “dhëndrin” e tij është shprehur për të përjavshmen “Diva e donna”: “Nuk kam pse ta pëlqej. Kur i fola babait tim për takimin me Rominën, i thashë: ‘Babi, si mendon?’. Dhe ai u përgjigj: ‘Ti je ai që do të jetosh pranë saj’. E njëjta gjë vlen edhe për fëmijët e mi”.