Çifti francez humb rrugën në pyllin e Llogarasë, lëshohet sinjali SOS

Një çift francez ka humbur rrugën në një pyll të Llogarasë pasditen e sotme dhe kanë lëshuar sinjalin SOS.Mësohet se çifti i turistëve francezë po zbrisnin nga shtigjet e Llogarasë drejt Karaburunit, por gjatë rrugës kanë humbur orientimin dhe kanë lëshuar sinjalin SOS.Dy grupe të policisë janë nisur drejt pyllit për të bërë të mundur lokalizimin e çiftit francez, ndërkohë po përdoren dhe drone në mënyrë që të gjenden sa më shpejt.Ne ndihme te policise kane shkuar dhe punonjes te zonave te mbrojtura, ndersa kontrollo po behen edhe nga deti.