Dhjetë orë punë në ditë për 280 euro në muaj, videoja e vajzës që thotë jo bëhet virale

Nëse do të donin t’u jepnin 70 euro në javë fëmijëve tuaj, çfarë do të thoshit? Jo sigurisht.

Pra, pse ankohesh? Mos u anko nëse fëmijët nuk duan të punojnë sot, se nuk gjen staf”.

E reja shpjegon se çfarë i ndodhi 15 qershorin e kaluar, teksa ishte në kërkim të një pune.

“Në Instagram – thotë e reja – një kompani veshjesh ka shkruar ‘kërkoj njerëz për të punuar’… Unë e kontaktoj dhe më pyesin nga jeni, si quheni, nëse kam përvojë. Me thane qe orari është nga 9 deri ne 13.30.

Dyqani rihapet ne oren 16 por duhet te mbërrij ne oren 15-15.30 per tu pastruar. Me pas deri ne oren 20.30-21. Te shtunen e njejta ore”.

“Kam kërkuar pagën – vazhdon ajo – edhe nëse më vjen turp dhe më thonë 70 euro në javë, pra 280 euro në muaj. Unë u përgjigja se nuk më interesonte.

Në atë moment vajza që po komunikoja, një vajzë në moshën time, u përgjigj: “Këta të rinjtë sot nuk duan të punojnë. “Më falni, i thashë, por a mendoni se është normale për gjithë këto orë 280 euro në muaj?”

“Cfarë mund të bëjë një i ri 23-24 vjeç me 280 euro në muaj”.

Në një video tjetër, të publikuar edhe në profilin e saj, e reja më në fund mrekullohet me suksesin që ka arritur: “Videoja ime nuk është e para pasi shumë të rinj flasin për të njëjtën situatë në të cilën u gjenda.

Unë personalisht kam parë disa nga këto video dhe miliona njerëz më pëlqejnë gjithashtu.”

“Në komente – shpjegon ai – ka shumë dëshmi të të rinjve që për të njëjtat orë pune kishin ofruar edhe shumë më pak”.

Më pas ai përfundon: “Disa edhe më kanë shkruar për të më thënë se pasi e panë hapën sytë. Kështu që ndoshta videoja e një personi si unë mund të ndihmojë

Është kjo pak a shumë përmbajtja e videos së publikuar në Tik Tok nga një vajzë e re napolitane e cila po bëhet e njohur në rrjetet sociale.