E KRYER/ Goditje e orëve të fundit, mesfushori i njohur “tradhton” Çelsin dhe transferohet te Arsenali

Zhorzhinjo mund të quhet zyrtarisht një futbollist i Arsenalit.Pas trataivave të shumta të “Topçinjve”, italiani ka pranuar të kalojë te ata në merkaton e janarit duke firmosur për një vit.
Nga ky transferim, Çelsi do të përfitojë 12 milionë paund, teksa Arsenali përforcon kështu mesfushën.