E RËNDË/ 21-vjeçarja përdhunohet në grup nga tre persona, mes tyre edhe pronari i saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Indi ku një 21-vjeçare është është dhunuar dhe më pas përdhunuar nga tre persona.

Sipas mediave të huaja mësohet se ngjarja ka ndohur në Budh Vihar, ku një prej të akuzuarve është edhe një adoleshent 17-vjeçar.

Policia vendase bën me dije se tre autorët e kësaj ngjarje janë vendosur para drejtësisë.

Të akuzuarit janë identifikuar si pronar i palestrës 39 vjeç, pronar fabrike 35 vjeç.

Policia ka ngritur një rast për përdhunim në grup, ngacmim seksual, sulm dhe frikësim kriminal sipas seksioneve të ndryshme të Kodit Penal Indian (IPC) bazuar në një ankesë nga viktima. Sipas dëshmisë së 21-vjeçares autorët e kishin kërcënuar se do ta vrisnin nëse ajo nuk do t’i tregonte policisë.