Harroi sobën ndezur dhe u asfiksua nga tymi, rëndohet gjendja e 70-vjeçares nga Pogradeci

70-vjeçarja Mynever Tela, e cila u asfiksua nga tymi në banesën e saj në Pogradec, është në gjendje të rëndë shëndetësore. Mësohet se e moshuara nga Pogradeci është dërguar për të marrë shërbim më të mirë shëndetësor në Tiranë, megjithatë ende nuk dihen detaje të tjera  lidhur me gjendjen e saj.

Mesditën e sotme banesa e 70-vjeçares u përfshi nga flakët pasi kishte harruar të ndezur sobën e gatimit, e cila mori zjarr. Tela u asfiksua nga tymi dhe u dërgua menjëherë në spitalin e Pogradecit.