Horoskopi ditor, 15 mars 2021

Dashi

Ju mundoheni për të krijuar një marrëdhënie dashurie me dikë, por kur ia arrini qëllimit duket sikur jeni në kafaz. Mundohuni të mos bini në asnjë kurth këtë të hënë. Në punë do të ketë ide të mira, Hëna është në shenjën tuaj dhe ju ndihmon.

Demi

Zemra juaj është indiferente, ndoshta për shkak të keqkuptimeve të vogla që mund të zgjidhen. Në punë nuk mund të bëni të njëjtat gjëra pa pushim: doni të ndryshoni, merrni një ngritje në detyrë. Nëse keni punuar me kohë të pjesshme për një kohë të gjatë Mërkuri do t’ju ndihmojë.

Binjakët

Dashuritë e reja mund të marrin hov. Përshtatje me shenjat e Peshores dhe Shigjetarit. Jeta e dashurisë është plot emocione dhe mundësi. Kur punon shumë, është një ditë pozitive për pak nga gjithçka. Lajmet e mira do të mbërrijnë të premten.

Gaforrja

Unë ju ftoj të qëndroni të qetë dhe të trajtoni gjithçka me qetësi. Në punë, mund të vendosni të vlerësoni situata të reja në funksion të muajve të ardhshëm.

Luani

Nëse ndjeni se tensioni nervor rritet, kërkoni vende të tjera dhe harroni gjithçka. Shmangni kontaktet me njerëz që nuk kanë më arsye për të qenë pjesë e jetës suaj. Në punë, në shumë raste ka një lloj goditje të ulët për tu harruar.

Virgjëresha

Çfarëdo marrëdhënie që keni është e rëndësishme të jeni të kujdesshëm, sepse marsi nuk është një muaj i shkëlqyeshëm. Në punë edhe pse kjo është një ditë me pengesa, në fund të fundit do të merrni atë që dëshironi.

Peshorja

Historitë e forta nuk kanë pse të kenë frikë nga asgjë. Në punë ka më shumë të ngjarë të gjeni bashkëpunëtorë kompetentë, të cilët mund t’ju bëjnë të bëni një hap cilësor.

Akrepi

Është një ditë shumë premtuese, gjithashtu e favorshme për takime të reja. Në punë mund të rimerrni  një diskurs që u ndërpre edhe nga dhjetori i kaluar.

Shigjetari

Është një ditë tjetër pozitive për ndjenjat, dhe më në fund pas disa ditësh Venusi nuk do të jetë më kundër. Në punë do të jetë e lehtë të gjesh mbështetje për të përparuar ose thjesht për të zgjidhur një problem.

Bricjapi

Humori nuk është më i miri këtë të hënë, por këto janë ndjesi sipërfaqësore, ato do të kalojnë së shpejti. Në punë, shumë mundësi janë të hapura edhe për ata që punojnë vetë; nëse duhet të shkoni përpara me një kërkesë, veproni nga fundjava.

Ujori

Dashuritë e reja janë të rëndësishme, ju nuk jeni tipi që të rivendosni hapat tuaj: nëse një marrëdhënie ndërpritet, shkoni më tej. Në punë gjatë javëve të ardhshme mund të ketë ndryshime në lidhje me një bashkëpunim. Kohët e fundit ka pasur shumë shpenzime.

Peshqit

Takimet e reja nuk duhet të nënvlerësohen, veçanërisht nëse sapo jeni kthyer nga një zhgënjim i dashurisë. Gjatë konstatimit të angazhimeve, duhet të bëni një analizë të kujdesshme. Kjo pjesë e dytë e marsit do të jetë produktive.