I vuri zjarrin Drejtorisë Arsimore në Fier/ Arrestohet 33-vjeçari

Policia ka mundur të identifikojë dhe arrestojë autorin, i cili i vuri zjarrin zyrës së Drejtorisë Arsimore në Fier pasditen e sotme.

Bëhet fjalë për shtetasin Indrit Alushaj, 33 vjeç, banues në Fier, i cili për motive të dobëta i vuri zjarrin katit të dytë të DAR Fier duke e spërkatur fillimisht me lëndë djegëse (benzinë).

Burime zyrtare bënë me dijet se zjarri ka rënë rreth orës 15:10, në katin e dytë të ndërtesës.