Ja ku do ta gjesh shpirtin binjak, bazuar në shenjën tënde të horoskopit

Dashi

Nuk ka rëndësi se sa banale mund të duket, por do takosh shpirtin tënd binjak në vende publike. Mund të jetë një diskotekë apo një festë e zhurmshme, një mbrëmje në një restorant, apo në plazh.

Partneri/ja ideal i Dashit mund të përfaqësohet nga shenja e Ujorit. Ujori është shenjë e lirë, pa paragjykime dhe i do gjërat e bukura. Dashuron artin, udhëtimet dhe kërkon gjithnjë aventura të reja, gjë që entuziazmon edhe Dashin.

Demi

Duke preferuar komfortin dhe qetësinë, njerëzit e shenjës së Demit kërkojnë të evitojnë turmat, gjë që bën të mos kenë shumë mundësi për të njohur dikë. Demi mund ta gjejë shpirtin binjak në një ekspozitë të artit modern, apo në fshat, sepse këta njerëz duan të mos shfaqen shumë.

Partneri ideal për Demin mund të jetë një person që si shenjë zodiakale ka një element të tokës, si psh Virgjëresha. Përfaqësuesit e kësaj shenje janë gjithnjë të impenjuar dhe nuk përtojnë. Ata nuk presin të takojnë gjysmën e tyre, por bëjnë gjithçka për të arritur atë që duan.

Binjakët

Duan gjithçka që nuk është e zakonshme, ndaj Binjakët është mirë t’i njohësh në vende jo shumë të zakonshme. Për shembull, dashuria mund të të presë në vende ku zhvillohen sported ekstreme, si ekskursionet apo klubet e fluturimi, apo stadium futbolli. Mund ta takojnë partnerin e tyre kudo, por i japin prioritet atyre që kanë të njëjtat vlera me ta. Karakteri i Binjakëve është aq i balancuar nga qetësia dhe gjykimi sa mund të shkojë me Peshoren. Zor se do e takojë një shenjë të tillë në vende të çuditshme, por qetësia e Peshores do i bëjë për vete Binjakët.

Gaforrja

Gaforrja do e takojë shpirtin e vet binjak vetëm në vendlindje apo vende të njohura. Mund të jetë një mik familjeje, apo në një festë familjare. Shpesh gaforrja e gjen fatin e vet në ambjente familjare. Një opsion i mirë për Gaforren mund të jetë një person i shenjës së Peshqve.

Luani

Luani ka personalitet të paparashikuar dhe mund ta gjejnë shpirtin binjak kudo. Shpesh kjo ndodh në natyrë: gjatë një vrapi në mëngjes apo një shëtitje në park. Kimi të veçantë mund të ketë me Ujorin, pasi këtë të fundit mund ta takosh në vendet më të papritura. Luani nuk do ketë nevojë të krijojë situate për të nisur një bisedë, fati do bëjë atë që duhet për ta.

Virgjëresha

Vështirë se e gjen këtë shenjë në një diskotekë. Njerëzit e shenjës së Virgjëreshës punojnë shumë, por ky është një avantazh, sepse shpesh gjejnë dikë që do bëhet më pas shoku/qja e jetës së tyre. Mirëkuptim të shkëlqyer dhe interes të përbashkët do ketë me Bricjapin. Ndërkohë, për takimin e tyre nuk është e nevojshme të frekuentohen bare të zhurmshme, por vente të veçuara dhe të qeta.

Peshorja

Peshorja admiron bukurinë e natyrës dhe dallohen për dashurinë që kanë për udhëtimet. Kjo shenjë mund të gjejë fatin e vet në një vend ekzotik, apo aeroport. Peshores shpesh i kërkohet ndihmë apo këshillë dhe gjatë kësaj kohe mund të lindë një njohje e këndshme. Marrëdhënie veçanërisht të ngrohta mund të lindin mes Peshores dhe Luanit. Peshorja do arrijë të tërheqë vëmendjen drejt vetes dhe kur Luani mund të jetë i impenjuar për momentin.

Akrepi

Akrepët njehsohen shumë shpejt me njerëzit, por ndahen gjithëaq shpejt nga ta, duke humbur shumë shpejt interesin për partnerin/en. Për ta tërhequr këtë person, kërkoje shpirtin binjak në ato vende në të cilat është i impenjuar me hobit e tij. Akrepi ka nevojë për një partner të shenjës ë Peshqve, apo Gaforrja, bashkimi me të cilët do bëjë të ketë harmoni marrëdhënia.

Shigjetari

Shigjetari mund të takojë shpirtin e vet binjak kudo, por derisa takimi t’i japë nisje një marrëdhënieje, është më mirë që kjo të ndodhë në një stadium, në vende ekzotike. Shigjetari ka nevojë për partner të fortë, ndaj mund të ketë kimi të fortë për Dashët apo Luanët.  Do takojë shpirtin binjak në vende publike dhe një bisedë mund të transformohet në diçka më shumë, shumë shpejt.

Bricjapi

Përfaqësuesit e kësaj shenje janë shumë krenarë dhe kanë vetvlerësim të lartë. Mbase është pikërisht kjo arsyeja pse rrallë Bricjapët bëjnë njohje të reja. Mund të takojnë shpirtin binjak ndërkohë që bëjnë joga. Një personazh kaq kompleks sa Bricjapi nuk mund të shkojë dakord me të gjithë, por me Demin këta njerëz kanë lidhje intime dhe emotive shumë të fortë.

Ujori

Kanë një mendim të jashtëzakonshëm dhe krijimtari të lartë. Ka shumë mundësi që Ujorët të takojnë njerëz nëpër festa të caktuara. Për Ujorin është i rëndësishëm jo vendi i takimit, por personaliteti i bashkëfolësit. Nëse Ujori ndjen se ky njeri mund të jetë i duhuri, nuk do e lërë t’i ikë. Shumë shpesh këtë interes e gjejnë në komunikim me Dashët. Ujori do jetë i nderuar të mësojë nga Dashi dhe një konkurencë e shëndetshme, do e mbajë gjallë raportin.

Peshqit

Peshqit duan heshtjen dhe vetminë. Ndërkohë, takimi që mund të ndodhë në bibliotekë, apo gjatë një eskursioni, mund t’u duket Peshqve tej mase romantik. Peshqit kanë një bashkim perfekt me Akrepin.