Këmbimi valutor 8 shkurt/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

Sot në tregun e këmbimit valutor një dollar amerikan do blihet me 107.8 lekë dhe do shitet me 108.7 lekë.

Euro edhe sot mbetet i pandryshuar, duke u blerë me 115.9 lekë dhe shitur me 116.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.5 lekë dhe shitet me 130.5 lekë.