Këngëtari i njohur harron çantën plot me euro në një piceri. Si reagoi pronari

Gazetari vlonjat Enrik Mehmeti shkruan se, një këngëtar i njohur shqiptar ka harruar çantë me një shumë të madhe parash në një piceri, në Vlorë.

Por pronari i saj ka bërë një gjest të madh. Ai ka gjetur kontaktet dhe ia ka dorëzuar të gjitha paratë.

“Shpendi, pronari i Piceri ‘Hera’ në Vlorë, gjeti një çantë me mijëra euro që e kishte harruar dikush në biznesin e tij. Falë dokumenteve ai zbuloi të zotin e çantës, ku pas kërkimeve në rrjete sociale arriti ta kontaktonte dhe më pas ta dorëzonte te personi që e kishte harruar. Pronari i çantës, me shumën e madhe monetare, është një këngëtar i njohur shqiptar. Njerëz të tillë si Shpendi janë vlerë për Shqipërinë”, shkruan gazetari.