Kjo ishte në listën e…”/ Julia Roberts tregon se Barack Obama ka bashkëpunuar me…

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ka bashkëpunuar me regjisorin e Julia Roberts për filmin e saj të fundit. Këtë e ka zbuluar vetë aktorja e famshme në “The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, kur u pyet për Obama-n dhe bashkëshorten e tij, duke qenë producente e “Leave The World Behind” me kompaninë e tyre të prodhimit “Higher Ground”.Leave The Word Behind” është një thriller psikologjik i shkruar, drejtuar dhe prodhuar nga Sam Esmail dhe bazohet në romanin e vitit 2020 me të njëjtin emër nga Rumaan Alam.

“A kanë punuar ngushtë me filmin?”, pyeti Jimmy dhe 56-vjeçarja iu përgjigj:

“Po. Epo, kjo ishte në listën e leximeve të Presidentit Obama, e dini, ai nxjerr librat e tij të lezetshëm dhe këngët e lezetshme”.

“Pra, ky libër ishte në listën e tij dhe ai është një fans i madh i Robot. Dhe kështu mendoj se ai dhe Semi, e dini, bashkëpunuan me notat në fillim dhe shënimet kur mbaruam xhirimet dhe post-produksionin”, u shpreh aktorja e famshme.

“Leave The World Behind” u shfaq premierë në tetor në AFI Fest dhe në kinema përpara publikimit të tij të transmetimit nga Netflix. Ndjek një familje me pushime në Long Island, të cilët ndërpriten nga pronarët e shtëpisë që ata morën me qira duke sjellë lajmin për një ndërprerje misterioze. Julia përveç se ka luajtur në film është gjithashtu një bashkë-producente pasi ka punuar më parë me Sam në serialin “ Homecoming”.