Kompozitori i famshëm në zi, e fejuara ndërron jetë në ditën e dasmës

Kompozitori dhe ish konkurenti i X Factor, Tom Mann po përjeton një prej ngjarjeve tragjike më të mëdha të jetës së tij, pasi  e fejuara e tij  e tij ndërroi jetë mëngjesin e ditës së tyre të dasmës.

Mann u shfaq në serinë e njëmbëdhjetë të The X Factor Britani në vitin 2014, duke përfunduar në vendin e pestë si pjesë e grupit Stereo Kicks, një grup i formuar atje, përpara se të vazhdonte të punonte si kompozitor për artistë duke përfshirë Lewis Capaldi Rita Ora dhe Tom Grennan. .

Ai dhe e fejuara e tij Danielle Hampson, nëna e djalit të tyre tetë muajsh, Bowie do të martoheshin të shtunën.

 

Mann shkroi në Instagram: Nuk mund ta besoj që po i shkruaj këto fjalë, por e dashura ime Dani – mikesha ime më e mirë, gjithçkaja ime dhe më shumë, dashuria e jetës sime  vdiq në orët e para të mëngjesit të së shtunës, 18 qershor.

“Ajo që supozohej të ishte dita më e lumtur e jetës sonë përfundoi me një dhimbje të pakthyeshme zemre. Ndjehem sikur kam qarë sa një oqean. Ne kurrë nuk arritëm në altar; ose duhet të themi betimet tona, ose të kërcenim kërcimin tonë të parë, por unë e di ti e di qe ti ishe e gjithë bota ime dhe gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë, Danielle. Do ta vesh këtë unaze që është dashur ta mbaj gjithmonë si shenjë e dashurisë sime pa kushte për ty.”

“Jam plotësisht i thyer duke u përpjekur ta konceptoj këtë dhe sinqerisht nuk e di se ku të shkoj nga këtu, por e di që duhet të përdor çdo forcë që mund të mbledh për djalin tonë të vogël. Nuk do të jem prindi që ti ishe bërë tashmë, por të premtoj se do të bëj gjithçka për ta rritur Bowie ashtu siç kemi dashur gjithmonë. Të premtoj se ai do ta dijë se sa e mrekullueshme ishte mamaja e tij. Të premtoj të të bëj kaq krenare.

Mann vazhdoi duke e përshkruar të fejuarën e tij, e cila punonte si drejtuese e PR dhe kërcimtare, si “personi më i bukur brenda dhe jashtë” dhe “shpirti më i pabesueshëm”.