Kthjellime dhe temperatura të ulëta/ Parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb dita nis me mot të kthjellët por të ftohtë në të gjithë vendin tonë, POR mesdita sjellë zhvillim të vranësirave lokale në zonat Veriore-Verilindore duke gjeneruar reshje të pakta dëbore. NDERSA pasditja sjellë kthjellim të motit edhe në këto zona.
Temperaturat e ajrit ulen me të paktën 2 gradë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5 deri 12°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor ndërsa në det krijohet dallgëzim 3-4 ballë.