Lajmi i fundit/ Agron Shehaj sfidon Bashën, shpall kandidaturën për kryetar të PD

Agron Shehaj shpall kandidaturën për kryetar të Partisë Demokratike. Lajmin për të sfiduar Bashën e ka bërë vetë publik Agron Shehaj me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“Kam vendosur të kandidoj për kryetar të Partisë sime. Konkurimin nuk e shoh si garë për një post, por si një përpjekje të përbashkët me të gjithë demokratët që dëshirojnë që partia jonë të jetë partia e anëtarëve: një parti e vërtetë demokratike, moderne dhe e hapur. Unë besoj se çdo njeri duhet të luftojë duke dalë në shesh për atë që beson. Unë besoj se shërimi nga humbja vjen nga veprimi dhe jo nga apatia e ankimit për padrejtësitë, që sigurisht kanë ndodhur. Unë besoj se përparimi vjen përmes ndryshimit dhe jo ripërsëritjes së të njëjtave gabime”, shkruan Shehaj.