Lulzim Basha udhëheq pothuajse në të gjitha qendrat e votimit/ Dalin rezultatet paraprake..

Ditën e sotme janë zhvilluar zgjedhjet për kryetarin e ri të PD-së, ku kandidonin Lulzim Basha, Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli.

Pas përfundimit të procesit të votimit në orën 19:00, ka nisur procesi i numërimit të votave, ku deri më tani Lulzim Basha kryeson bindshëm.

Vetëm në Selenicë kryedemokrati është mposhtur nga Agron Shehaj, ndërsa në të gjitha qendrat e tjera të votimit është në avantazh.