Majlinda Bregu takon në Beograd presidentin serb Aleksandër Vuçiç

Koordinatorja e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (RCC), Majlinda Bregu ka takuar ditën e sotme presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Lajmin e bën me dije organizata e krijuar në kuadër të Procesit të Berlinit, duke njoftuar se takimi mes Vuçiç dhe Bregut ishte mjaft produktiv.

Në takim është diskutuar se vlerësimi i rolit të bashkëpunimit Rajonal dhe avanicmi i punës për rigjenerimin e bashkëpunimit pas pandemisë.