Marigona Osmani u rrah deri në vdekje nga i dashuri i saj, reagon këngëtarja e famshme: Zoti i dënoftë ata që të lënduan

Dardan Krivaqa, 29-vjeç, dhe shoku i tij Arber Sejdiu, 32, e hodhën trupin e të resë pa shenja jete në dyert e spitalit të Ferizajt.

Mediat kosovare zbulojnë se Osmani është mbesa e një prej këngëtareve të njohura të muzikës popullore në Kosovë.

Bëhet fjalë për Fatlume Popovcin. Këtë gjë e ka zbuluar vetë këngëtarja, me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“Zoti të past çu në xhenet, me pikëllim të madh po shprehem moj mbesa ime, Zoti i dënoftë ata që të lënduan,”- shkruan ndër të tjera këngëtarja.