Mori çarçafin dhe tentoi të vetëvaret, 30-vjeçari që hodhi të dashurën nga shkëmbi ndodhet në spital, detajet e forta

Dimitris Vergos akuzohet për vrasjen e të dashurës së tij, Garyfallian, të cilën e hodhi nga shkëmbi pas një konflikti që patën gjatë pushimeve të tyre.

Mirëpo raportohet se 30-vjeçari nuk do të paraqitet këtë të enjte para grupit gjykues pasi ndodhet në spital që nga mesnata e djeshme. Dyshohet se ai është përpjekur të vetëvaret duke përdorur një çarçaf pasditen e djeshme rreth orës 18:00.

Dyshohet se ai mund të ketë tentuar që të bëjë vetëvrasje ose për shkak të ndonjë konfiskimi epileptik, ndaj është transportuar për në qendrën shëndetësore.