Mot i keq me reshje të dendura shiu/ “Përmbytet” një zonë e Durrësit

Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit, reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë një pjesë të territorit të vendit.

Për pasojë, shiu ka shkaktuar vështirësi në lëvizje në disa lagje të qytetit të Durrësit.

Në pamje vihet re se makinat ecin ngadalë pasi një prej kryqëzimeve duket se është “pushtuar” nga uji.

Nëse situata përkeqësohet, mund të shkaktohen probleme në qarkullimin e mjeteve.