Murrizi nxjerr “zbuluar” Lulzim Bashën: 90 ish-spiunë sigurimi i bëri pjesë të…

Myslim Murrizi ka komentuar zhvillimet e fundit politik. Ai ka publikuar foto nga hyrja kryesore e bashkisë së Ersekës që akoma ka mbishkrimin këshilli popullor dhe yllin komunist me 5 cepa.

“31 vjet neokomunizem gjejne vend tek hyrja kryesore e Bashkise Erseke qe akoma ka mbishkrimin keshilli popullor dhe yllin komunist me 5 cepa

Komunistet qe kane qeverisur Shqiperine prej 30 vitesh nga PS-PD-LSI dhe derdellisin per mender demokraci e pluralizem jane te gjithe nga e njenjta tufe

Keshilltaret bashkiak te PD ne keto 30 vite apo drejtues te PD ne kete dege ose kane ardhe nga ppsh ose kane qene spiune sigurimi se ndryshe do kishin kembengulur qe te pakten ylli te hiqet nga aty se eshte hequr me Kushtetute nga Flamuri jone Kombetare dhe nuk eshte më simbol
Ps: Edhe une ja fus kot me duket!

Kerkoj te mos kete ish spiune sigurimi ne drejtimin e PD Erseke kur nga 300 petrita qe u emeruan te shtunen si keshilltare te Bashes jane mbi 90 ish spiune sigurimi
Po te kete b… Basha tu kerkoj te marin çertifikaten e pastertise se figures te gjithe te “zgjedhureve” qe i perkasin datelindjes nga 1944 deri ne 1974 dhe shihni çfare llumi ka aty”, shkruan Murrizi.