Njihuni me parashikimin e motit 6 korrik 2021

Shqipëria mbetet me mot të qëndrueshëm, ku ultëësira Perëndimore paraqitet me kthjellime dhe vranësira të pakta gjatë mesditës. Ndërsa shtrirja Lindore do t’i ketë më të dukshme vranësirat, por nuk do të mund të gjenerojnë reshje.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mengjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 36°C.

Era do të fryejë me shpejtësi deri në 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Ndërsa, ditën e nesërme, sipas MeteoAlb, ultësira Perëndimore do të paraqitet kryesisht në dominimin e motit të kthjellët gjatë gjithë ditës. Përgjatë zonave malore do të ketë herë pas here kalime vranësirash të cilat nuk do të sjellin reshje.