Nuk gjen qetësi Greqia, një tjetër tërmet i fuqishëm godet vendin

Autoritetet raportojnë se tërmeti kishte epiqendër një zonë detare 92 kilometra në perëndim të Paleochora-s duke mos shkaktuar dëme në banesa apo në njerëz, për shkak të largësisë nga vatra e tij.

Greqia është goditur shpesh gjatë muajve të fundit nga tërmetet duke ngjallur dyshime të ekspertët për rizgjimin një thyerje tektonike mes Turqisë dhe Greqisë.