Panik në Greqi/ 54 vjeçari arratiset nga spitali psikiatrik dhe plagos me thikë në rrugë 4 persona (VIDEO)

Një 54 vjeçar ka sulmuar me thikë kalimtarët në  duke plagosur katër persona në Zografou të Greqisë.  Mediet greke raportojnë se 54 vjeçari ishte arratisur nga spitali psikiatrik.

Pamjet e sulmit u publikuan në medie, ku tregojnë autorin e krimit, i cili i afrohet pronarit të një furre buke dhe e qëlon në shpinë, më pas i plagosuri bie përtokë, ndërsa ai vazhdon ta sulmojë.

Shoku i pronarit përpiqet të largojë autorin, por edhe ai sulmohet me thikë nga ai.

54 vjeçari plagosi katër persona, përfshirë një 17-vjeçar, para se ai të telefononte policinë.