Parashikimi i motit për ditën e sotme 10 qershor 2021

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të dominojnë në të gjithë territorin, ku më të dukshme vranësirat do paraqiten në zonat lindore, por pa rrezikuar reshje.

Mesdita sjellë zhvillim të vranësirave në pjesën më të madhe të vendit duke gjeneruar rrebeshe afat-shkurtër shiu dhe ministuhi lokale breshëri në gjysmën lindore të Shqipërisë. Ndërsa orët e vona të pasdites dhe nata sërish do të jenë në ndikimin e kthjellimeve.