Parashikimi i motit për ditën e sotme 29 maj 2021

Për ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillim të vranësirave në orët e mesditës kryesisht përgjatë relieveve malore.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira, ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu lokale kryesisht përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1 deri 7m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 15m/sek.