Parashikimi i motit për ditën e sotme, e martë 20 korrik 2021

Shqipëria në pjesën më të madhe të territorit do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare të cilat më të dukshme do të bëhen gjatë mesditës, duke rrezikuar reshje të karakterit lokal në zonat malore dhe pjesërisht qendrore. Por, mbrëmja përmirëson motin gradualisht dhe në këto zona.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 33°C.

Era do të fryejë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë.