“Po ëndërroja një treshe me të dhe…”/ 31 vjeçari rrëfen se çka i tha e dashura pas kërkesës që ia bëri

Jonas donte t’i shtonte pak larmi seksit dhe i tha të dashurës së tij atë që po imagjinonte. Por ajo nuk tregoi aspak entuziazëm, shkruan 20 minuten.ch në rubrikën Doctor Sex .

Kam dy vjet që jam në një lidhje. Ne kënaqemi duke qenë bashkë dhe kemi një seks vërtet të mrekullueshëm. Tani së fundmi i tregova partneres time për fantazitë e mia seksuale. Ndoshta nuk duhej ta kisha bërë këtë.

Fakti që unë ëndërroja një treshe me të dhe një burrë apo grua tjetër dhe gjithashtu do të doja të bëja lojëra anale ishte shumë për të.

Ajo më tha qartë se nuk donte të merrte pjesë, por më ofroi të jetoja këto fantazi jashtë marrëdhënies. Por nuk e dua fare këtë! Ideja ime ishte thjesht të shtoja shumëllojshmëri në jetën tonë seksuale. A duhet të harroj fantazitë e mia apo duhet ta pyes përsëri më vonë?

Përgjigje nga Doctor Sex

I dashur Jonas

Secila nga fantazitë tuaja ka potencialin të shkaktojë një krizë në marrëdhënie. Prandaj, duhet t’i jepet merita shoqes suaj që reagoi me kaq qetësi dhe bujari me ofertën e saj për të zbatuar idetë tuaja diku tjetër.

Sa i përket nevojës së saj për të qenë vetë pjesë e lojërave seksuale, ajo e ka bërë të qartë: Nuk e dëshiron këtë. Kjo duhet pranuar! Pra, lëreni çështjen të pushojë tani dhe lëreni partnerin tuaj të jetë në paqe me mendimet tuaja për këtë për momentin.

Së pari zbuloni se çfarë është saktësisht shqetësimi juaj!

Pyetja kryesore për mua duket se është nëse vërtet duhet t’i ktheni fantazitë tuaja në realitet. Mund të ndodhë gjithashtu që thjesht dëshironi të ndani me të dashurën tuaj filmat që po ndodhin në kinemanë tuaj të kokës, sepse ata ju japin një goditje.

Për aspektet që vërtet dëshironi të përjetoni, atëherë do të duhet të sqarohet se si e imagjinoni zbatimin. Lojërat e robërisë, për shembull, mund të organizohen në mënyra shumë të ndryshme. Ëndërroni ta lidhni me zinxhirë partneren apo bëhet fjalë vetëm për të siguruar duart e saj me rripin e rrobave?

Kur të jeni të qartë për të gjitha këto, atëherë mund të kërkoni përsëri bisedën dhe t’i ndani gjetjet tuaja me mikun tuaj.

Për zbatimin e fantazive seksuale në marrëdhëniet në çift, loja me role ka dëshmuar veten. Gjatë seksit, ju rrëshqisni në një rol të paracaktuar. Për sa i përket përmbajtjes, imagjinata nuk ka kufi.

Kush e di: Ndoshta pas sqarimit të çështjes, e dashura juaj mund të dëshirojë të përfshihet në këtë mundësi lozonjare? Gjithe te mirat!