Pokeri historik i Kristiano Ronaldos me fanellën e Al Nassr, shikoni çfarë bën arbitri në fundin e ndeshjes

Nuk ka vonuar shumë dhe Kristiano Ronaldo ka “rrëmbyer skenën” në Arabinë Saudite, teksa mbrëmjen e sotme shënoi plot 4 gola në triumfin 0-4 ndaj Al Uahda Meca.Kësisoj ylli portugez kapërceu edhe kuotën e 500 golave në karrierën e tij, duke vijuar me rekordet personale. Gjithashtu CR7 numëron edhe 61 “hat-trick”.

Deri tani me fanellën e Al-Nassr, Ronaldo ka arritur të shënojë 5 gola. E veçanta e sfidës së sotme ishte se arbitri i ndeshjes në fund ka firmosur topin te cilin Ronaldo e mori me vete në shtëpi si një trofe të veçantë për 4 golat e parë më fanellën e Al-Nassr në një ndeshje të vetme.