PSG kërkon titullarin e Milanit, sheikët ofrojnë këmbimin faraonik me… Ikardin

Paolo Maldini dhe Frederik Masara janë duke punuar shumë dhe planifikuar gjithçka që do të përmirësojë Milznin për sezonin 2023-‘24. Dhe një nga emrat që duket i destinuar të rikthehet në krye të listës së merkatos është ai i Mauro Ikardit.Milanit i duhet një goditje e fortë në sulm, duke qenë se Ibrahimoviç mund të tërhiqet, teksa Origi ka zhgënjyer dhe karta e identitetit të Zhirusë ka filluar të ketë një peshë të caktuar. Sipas asaj që raportohet nga “Tuttomercatoweb”, PSG-ja mund të përfitojë nga kjo për të tentuar Hernandezint.Përveç kartonit të Ikardit, do të duhej edhe një shtesë në ofertë prej të paktën 60 milionë eurosh. Një figurë brenda mundësive të Al-Khelaifit, një nga më të pasurit në botë.