Putin i blen të dashurës dy shtëpi luksoze në Turqi, ruhet me truproja

Ndërkohë Perëndimi zgjeron politikën e sanksioneve kundër Moskës, zbulime të reja ka për të dashurën e presidentit rus Vladimir Putin.

Sipas Daily Mail, përflitet se olimpistja 39-vjeçare, Alina Kabaeva, ka dy shtëpi luksoze në Turqi.

Kabaeva thuhet se zotëron një shtëpi në pjesën jugore të Turqisë dhe në Stamboll.

 

Sipas biznesmenit 62-vjeçar izraelit, i lindur në Rusi, Leonid Nevzlin, ish-bashkëthemelues i kompanisë së naftës Yukos dhe kundërshtar i Putinit, pasuritë u shlyen me ndihmën e një bashkëpunëtor të Rexhep Tayyip Erdogan.

 

Në të njëjtën kohë, ka zëra se Kabaeva është nënë e katër fëmijëve të presidentit rus. Nevzlin, i cili është ish-bashkëpronar i gjigantit të naftës Yukos dhe një ndër armiqtë kryesorë të Putinit pretendon gjithashtu se Erdogan ka vendosur rojet e tij presidencialë në shtëpitë e shtrenjta të saj.

Për shkak të luftës në Ukrainë, Kabaeva i janë vendosur sanksione nga Britania, BE dhe Kanadaja, citon alsat m.

Pasurite e Putinit, mbeshtetesve e bashkepunetoreve te tij jane bllokuar nga komuniteti nderkombetar ne vendet e tjera jashte Rusise, pas nderhyrjes ushtarake te ketij viti ne Ukraine.