Rruga Qafë Thanë-Korçë e mbuluar nga dëborë, drejtuesve të mjeteve u rekomandohen goma dimërore dhe zinxhirë

Temperaturat e ulëta nën zero kanë sjellë reshje deborë në aksin rrugor Qaftë Thanë- Korçë.

Sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar, temperaturat kanë shkuar deri në – 3 gradë, ndërsa po punohet për pastrimin e rrugës,

Po ashtu, ARRSH u bën apel drejtuesve të mjeteve që të përdorin goma dimërore ose të jenë rë pajisur me zinxhirë,

“Në orët e para të mëngjesit në Qafë Thanë-Korçë filluan reshjet e dëborës. Temperatura shënon -3 °C.

Kontraktorët me mjete e punëtorë janë në terren për të mbajtur qarkullimin në normalitet.

Për drejtuesit e mjeteve që kalojnë në këtë aks rekomandohet përdorimi i gomave dimërore dhe pajisja me zinxhirë”, thuhet në njoftimin e ARRSH.