Sekretet që i bëjnë buzët tuaja të duken më të mëdha dhe mishtore

Megjithëse operacioni është mënyra e vetme e provuar për të rritur ndjeshëm madhësinë e tyre, ka shumë rrugë që mund të ndiqni drejt përmirësimit të madhësisë së buzëve tuaja.

1 Fërko buzët me një furçë dhëmbësh.
Përdorimi i një furçe dhëmbësh dhe pastrim i lehtë me lëvizje të vogla rrethore për dy minuta do të largojë lëndën e tepërt të lëkurës, duke lënë buzët tuaja të duken më të ndritshme dhe të ndjeheni më të butë.

2 Vendosni një maskë në kushte shtëpie.
Nëse jeni duke kërkuar një trajtim të përsosur, të thjeshtë në shtëpi për buzët tuaja, një përzierje themelore e sheqerit kafe dhe mjaltit është thjesht gjëja për të shtuar shkëlqim dhe lagështi. Së pari, merrni një lugë çaji sheqer kafe, pastaj vazhdoni të shtoni ngadalë mjaltin derisa të ketë mjaft për të bërë një pastë të trashë. Aplikoni atë për pak minuta dhe përveçse të buta buzët janë dhe në një madhësi më të madhe.

3 Provoni një përzierje të sodës së bukës.
Së pari, shtoni ujë të mjaftueshëm që soda e bukës të bëhet një pastë e trashë, ashtu si një shtresues sheqeri kafe.
Pasi të keni përfunduar, lagni solucionin me një leckë larëse ose gishtin tuaj, dhe përhapeni mbi buzët tuaja. Kjo do të zbutet në buzë dhe do të heqë qafe çdo lëkurë të vdekur që mund të ketë zogëluar pamjen e tyre.

4 Fërkoni pak kanellë në buzët tuaja.
Përtej strukturës së saj të grimcuar (e cila ndihmon për të shtresuar në të njëjtën mënyrë si sheqeri kafe) kanella ka veti kimike që stimulojnë rrjedhjen e gjakut, duke i bërë buzët tuaja natyrshëm më të plota. Mbani në mend, megjithatë, që vetitë pikante të kanellës do të trazojnë çdo plagë të hapur, kështu që nuk rekomandohet nëse keni ndonjë shërim në proces rreth buzëve dhe gojës.