Sekuestrohen në Portin e Durrësit 1 milion paund cash

Policia e Durrësit ka sekuestruar një sasi parash prej 1 milionë paundësh “cash” në port.

Sasia vinte nga Anglia dhe paratë janë gjetur në një fugon të bardhë. Ky operacion ka nisur pak më parë dhe ende nuk dihen detaje shtesë.

Fugoni bënte prej disa kohësh transport mallrash mes Shqipërisë dhe Anglisë. Ai ka ardhur me tragetin e Ankonës në Portin e Durrësit rreth orës 12:00, dhe cilësohej si mjet me risk, ndaj duhej të ndalohej.