Shqiptari godet me çekiç të fejuarën shtatzënë

Incidenti ka ndodhur në Pozzuolo Martesana, zonë lindore e Milanos. Karabinierët kanë ndërhyrë në vend në lidhje me këtë ngjarje.

Në kulmin e grindjes, shqiptari 29 vjeç e ka qëlluar me çekiç të dashurën e tij. Shqiptari mësohet se ishte emër i njohur për policinë, me disa precedentë penalë në të shkuarën.

Menjëherë gruaja është dërguar në spital dhe fatmirësisht shpëtoi me vetëm disa lëndime të lehta, shkruajnë mediat italiane.

Ndërkohë, i dashuri i të dëmtuarës u arrestua nga policia për sulm të dhunshëm dhe u vendos në masën e sigurisë “arrest shtëpie”.